Tapuda Parsel Sorgulama Uygulaması Rekor Kırdı

Ülke genelindeki vatandaşlar tarafından, parsel sorgulama uygulaması ile yılın altı ayı içerisinde 142 milyon 864 bin parsel sorgulaması yapıldığı açıklandı.

Günlük Ortalama 230 Bin Sorgulama

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının bağlı kuruluşu olan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafınca geliştirilmiş olan, hem web sitesi üzerinden hem de mobil olarak uygulaması mevcut olan parsel sorgulama uygulaması ile vatandaşlar, sahip oldukları araziye yönelik bir yatırım yapmak istedikleri zaman arazilere ait olan konum, tapu alanı, niteliği ve pafta bilgisi gibi bilgileri öğrenip, işini kolaylaştırabiliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının verdiği bilgilere göre, 2017 yılının ilk ayında söz konusu uygulama ile 142 milyon 864 bin kez parsel sorgulaması yapıldı. Ayrıca günlük ortalama olarak minimum 230 bin 307 sorgulama yapıldı.

Rekor Mayıs Ayında

2017 yılının ilk ayında kullanımı ile rekor kıran uygulamada en fazla sorgulama, Mayıs ayında 33 milyon 399 bin 678 kez yapıldı. Ocak ayında yapılan parsel sorgulamaları 14 milyon 603 bin 501 kez, Şubat ayında yapılan parsel sorgulamaları 25 milyon 110 bin 620 kez, Mart ayında yapılan parsel sorgulamaları 31 milyon 700 bin 554 kez, Nisan ayında yapılan parsel sorgulamaları 29 milyon 686 bin 496 kez ve Haziran ayında yapılan parsel sorgulamaları da 8 milyon 364 bin 31 kez yapıldı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz