İlk olarak İstanbul’da tespit edilen tapu vurgunu yapılan incelemeler sonuncunda 3 kente daha sıçradı. Sahte vekâletname ve kimlik belgeleri ile hazırlanan sahte evraklarla arazi s

Tapuda Vurgun 3 Kentte Daha Ortaya Çıkarıldı 
İlk olarak İstanbul’da tespit edilen tapu vurgunu yapılan incelemeler sonuncunda 3 kente daha sıçradı. Sahte vekâletname ve kimlik belgeleri ile hazırlanan sahte evraklarla arazi satışlarının gerçekleştirildiği tespit edilirken İstanbul’un yanı sıra aynı çetenin Antalya, Edirne ve Muğla’nın Bodrum ilçesinde de benzer dolandırıcılıklara imza attıkları ortaya çıkarıldı. Arazilerinin kendilerinin rızası dışında satıldığını iddia eden mağdurlar ise savcılığın yolunu tuttu. 
Yeni Mağdurlar Ortaya Çıkmaya Devam Ediyor 
İlk olarak geride bıraktığımız Ağustos ayında İstanbul’da emlakçılık yapan bir kişinin dikkatli davranışı sayesinde yakayı ele veren sahtekârların yeni kurbanları ortaya çıkmaya devam ediyor. Sahte kimlik belgeleri ve vekâlet belgeleri hazırlayarak başkalarına ait arazi ve arsaları piyasanın 3/1 fiyatına satarak haksız bir şekilde kazanç elde eden vurgun çetesi 4 ili kapsayan dolandırıcılık olaylarında toplamda 50 milyon lirayı aşan tutarda para vurgunu yapıldığı iddia edildi. 
Tapunuzu e – Devlet Üzerinden Kontrol Edin 
Dolandırıcıların hedefinde taşınmaz sahipleri yer alırken son dönemde oldukça sıklaşan bu tip sahtekârlıklardan korunmak isteyen kişilerin mutlaka tapu bilgilerini sık sık kontrol etmeleri gerekiyor. Özellikle de e – devlet üzerinden son derece kolay bir şekilde yapılabilen tapu bilgileri sorgulama işlemi sayesinde tapu bilgileriniz üzerinde sizin rızanız dışında yapılan tüm müdahaleleri görmeniz mümkün kılınıyor. Bu sayede kişisel taşınmazların korumanız çok daha kolay bir hale getiriliyor. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.