Ankara’da 13 Tapu Dolandırıcısı Göz Altına Alındı!

 

Ankara’nın ilçelerinden olan Etimesgut’ta arsa ve gayrimenkul sahibi olan kişiler hakkında sahte kimlik çıkararak onların adına işlem yapan ve satış gerçekleştiren 13 tapu dolandırıcısıyakalandı.

 

Sahte Kimlik İle Tapu Dolandırıcılığı Yaptılar!

 

Kişilerin kendi rızası dışında onların kimlikleriymiş gibi kendilerini o kişilerin yerine geçirerek bazı arsaların satışlarını gerçekleştiren dolandırıcılar yapılan operasyon ile yakalandı. Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan çalışmalar sonucunda kişiler kıskıvrak yakalanmış olup, ifadeleri alındıktan sonra gözaltına aldılar. Gözaltına alınan kişiler hakkında ise “nitelikli dolandırıcılık”, “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak” ve “resmi belgede sahtecilik” suçlarından soruşturma başlatıldı.

 

İfadeleri alınan kişilerin bu soruşturma kapsamın da Diyarbakır, Ankara, Bursa gibi iller de izler elde edilmiş olup, eş zamanlı operasyonlar yapıldı.Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 10 kişiyi ayrı olarak gözaltına alarak hakların da işlem başlattı. İşlemleri tamamlanan şüpheli olan kişilerin ifadelerinin ardından Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilecektir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz