TAPUSOR ile TUVİMER Yeni Bir Hizmete Adım Attı 

Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından 2016 senesinde Teknopark bünyesinde hizmete sokulan Türkiye Veri İşleme Merkezi (TUVİMER) büyük bir yeniliğe imza attı. TUVİMER’in resmi internet sitesi üzerinden yapılan paylaşım ile duyurulan TAPUSOR kullanıcılara çok daha kolay bir şekilde tapu sorgulaması yapma olanağı sağlıyor.

Uygulamayı indiren kişiler seçilen alan için ortalama metrekare fiyat bilgisine erişim sağlanabiliyor. Bunun yanı sıra yine aynı alanın zaman içerisinde yaşanan fiyat gelişimi, metrekare fiyat dağılımı, uzman yorumları ve yatırım puanı gibi farklı bilgilere de ulaşmanıza izin veriliyor. Bu uygulama sayesinde ev sahibi olmak isteyen kişilerin satın almak ya da kiralamak istedikleri taşınmazlar hakkında bilgi edinmelerine izin veriliyor.

Beta Sürümü Yayında

TUVİMER tarafından geliştirilen yeni uygulama için internet sitesinden yapılan duyuruda ücretsiz olarak hizmet verileceği belirtilirken gayrimenkulünüze ait olan tüm bilgileri edinmenize olanak sağlanıyor. Benzer bir uygulama Sahibinden ve Hürriyet Emlak gibi büyük emlak siteleri tarafından da uygulamaya konulmuş ve büyük ilgi görmüştü. TUVİMER tarafından kullanıma sunulan yeni online gayrimenkul bilgi sistemi ise daha önce kullanıma sunulan uygulamaların bir üst seviyesi konumunda bulunuyor. Beta sürümü ile yayında olan yeni uygulama gelen taleplere göre şekillendirilecek ve kullanıcıların taleplerine göre gelişmeye devam edecek. Ancak beta sürümü olmasına rağmen uygulama şu hali ile bile kullanıcılardan tam not almayı başarıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz