Babadan Oğula Emlak Satışı Olur mu?

/ 8 Kasım 2017 / 41 / 1 Yorum
Babadan Oğula Emlak Satışı Olur mu?

Babadan oğula satış prosedürlerinde aslında normal satıştan farklı herhangi bir farklı bir işlem gerekmiyor. Normal satış işlemlerinde yapılması gereken her şey yine babadan oğula

Babadan Oğula Satış
Babadan oğula satış prosedürlerinde aslında normal satıştan farklı herhangi bir farklı bir işlem gerekmiyor. Normal satış işlemlerinde yapılması gereken her şey yine babadan oğula satışta gerçekleşiyor.
Burada dikkat edilmesi gereken durum satış sonrası…
Babanızdan gayrimenkulu aldıktan sonra Allah korusun babanız vefat etti. Miras paylaşımı sırasında sizin daha önce babanızdan satın aldığınız gayrimenkul ile alakalı itiraz etme durum olabilir. Kardeşleriniz, Babanın evlatlardan mal kaçırma davası ile mahkemeye dava açabilir.
Öncelikle Anna-babadan bir gayrimenkulu satışını yaparken diğer kardeşlerden de muvafakatname almanızda fayda var. Sözlü olarak bu satışa razı olsalar bile ileride şartların değişmesi ile fikirlerde değişebilmektedir.
Muvafaktname alsanız dahi %100 kurtulmuş sayılmıyorsunuz. Yine mahkemede hakimin dudakları arasından çıkacak karara bağlı kalmak zorunda kalabilirsiniz.
Fikir Almak İçin Konuyu yorumlayın danışmanlarımız yardımcı olsun

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

Babadan Oğula Emlak Satışı Olur mu? (1 Yorum)

  1. Babamın 4 dairesi var babam hayatta ve 4 kardesiz bize ewlerin tapusunu verebilirmi herkesin rızası var cewaplarsanız sewinirim kolay gelsin

    25.02.2017 10:36:20