Tarihi ev satın alacak ya da tarihi bir evi yenileyecek olan kişilerin bazı konulara dikkat etmesi gerekiyor. Tarihi evler, normal evlerden çok daha büyük bir özen istemekle birlik

Tarihi Ev Satın Alacak Kişilerin Dikkat Etmesi Gerekenler
Tarihi ev satın alacak ya da tarihi bir evi yenileyecek olan kişilerin bazı konulara dikkat etmesi gerekiyor. Tarihi evler, normal evlerden çok daha büyük bir özen istemekle birlikte çok daha uzun bir sürece mal olabiliyor.
Koşulların Üzerine Çıkılmalı
Tarihi evler özel bir statüye sahip oluyor. Tarihi evlerle ilgili işlemlerde, rutin bir ruhsat almak ya da tadilat yapmak gibi çalışmalardan çok daha zorlu süreçler söz konusu olabiliyor. İzin prosedürlerinin dışında, inşaat sürecinde projeye tamamen uygun bir şekilde işlemlerin yapılması hatta kişinin bazı fedakarlıklarda bulunması gerekiyor. Eski evleri korumak için mevcut günümüzdeki koşulların da üzerine çıkılması gerekiyor. 
Yatırım Yaparken Dikkat Edilmeli
Tarihi ev alacak olan kişilerin belediyeden ve tapudan gerekli araştırmaları yaptıktan sonra, yatırım yapmaları gerekiyor. Kullanılacak olan bahçenin büyüklüğü, bahçede başka bir yapının yapılıp yapılamayacağı, hangi opsiyonların kullanılabileceği ve orijinal halinin ne olduğu, neler yapılabileceği göz önünde bulundurulmalı.  Normal inşaat maliyetlerin çok daha yüksek inşaat maliyetlerinin söz konusu olabileceğinin de göz önünde bulundurulması gerekiyor.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.