Tarım Arazileri ile İlgili Önemli Karar

T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından bir karara bağlanan “Tarım Arazilerinin Korunması, Kullanılması ve Arazi Toplulaştırılmasına İlişkin” tüzük, Bakanlar Kurulu’nun da onayı ile yürürlükten kaldırılmıştır. Bunun sonucunda toprağın korunması, belirlenen arazilerin amaç dışı kullanımı ve tarım bakımından elverişli olan büyük arazilerin ve ovaların belirlenmesi ve geliştirilmesi esasına dayanan bu kanun, yürürlükten kaldırılarak kanundan çıkarılmıştır.

Tarım Arazileri ile İlgili Önemli Kararın Sonucu

Bu kanunun kaldırılması ile tarım bölgeleri üzerinde yapılan koruma çalışmaları durdurulmuştur. Ayrıca amaç dışı kullanımlar için yer saptamaları belirlenmesi engellenmiştir. Bunun yanı sıra arazi toplulaştırılması ve dağıtımının yapılması da Bakanlık tarafından durdurulmuştur.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1 YORUM


  1. Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz