Tarım Arazileri ile İlgili Önemli Karar

/ 2 Temmuz 2018 / 2.765 / 1 Yorum

Tarım Arazileri ile İlgili Önemli Karar

Tarım Arazileri ile İlgili Önemli Karar

T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından bir karara bağlanan “Tarım Arazilerinin Korunması, Kullanılması ve Arazi Toplulaştırılmasına İlişkin” tüzük, Bakanlar Kurulu’nun da onayı ile yürürlükten kaldırılmıştır. Bunun sonucunda toprağın korunması, belirlenen arazilerin amaç dışı kullanımı ve tarım bakımından elverişli olan büyük arazilerin ve ovaların belirlenmesi ve geliştirilmesi esasına dayanan bu kanun, yürürlükten kaldırılarak kanundan çıkarılmıştır.

Tarım Arazileri ile İlgili Önemli Kararın Sonucu

Bu kanunun kaldırılması ile tarım bölgeleri üzerinde yapılan koruma çalışmaları durdurulmuştur. Ayrıca amaç dışı kullanımlar için yer saptamaları belirlenmesi engellenmiştir. Bunun yanı sıra arazi toplulaştırılması ve dağıtımının yapılması da Bakanlık tarafından durdurulmuştur.


Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.
Cemal Çömlek

lk çalışmalarımı TOKİ-Emlak yönetimi bünyesinde halkla ilişkiler alanında gerçekleştirdim.İşletme lisans derecesi sahibiyim. Bilgi birikimlerimi sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum.

Tarım Arazileri ile İlgili Önemli Karar (1 Yorum)

  1. Merhaba,bu karar ne zaman çıkmış acaba ve bununla kastedilen,hisseli tarlalarda hisse sahiplerinin hisselerini 3.kişilere satmalarinin da yolunun açıldığı mi?