Tarım Arazilerinin Korunması Yönetmeliği Yeniden Değişti

Resmi Gazete’de yayımlanan arım Arazilerinin Korunması, Kullanılması ve Planlanmasına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile beraber tarım arazilerinin korunması yönetmeliği yeniden değiştirilmiş oldu. Yapılan değişiklik ile beraber daha önce toprak koruma kurulu tarafından karar alma aşamasında istenilen oy çokluğu oranı değiştirilmiş oldu.

Daha önceki yönetmelikten farklı olarak toprak koruma kurulu karar verirken 3/5 çoğunluğu sağlamakla yükümlü tutulacak. Buna ek olarak en az 6 üyenin aynı karar için oy vermiş olması şartı aranacak. Kamuya ait olan enerji ve ulaşım yatırım projeleri için bu şart aranmayacak, kurul toplantıya katılan üyelerin çoğunluk oyu ile karar verebilecek.

Tarım Arazilerinin Korunması, Kullanılması Ve Planlanmasına

Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

MADDE 1 – 9/12/2017 tarihli ve 30265 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan, Tarım Arazilerinin Korunması, Kullanılması ve Planlanmasına Dair Yönetmeliğin 6 ncı maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. “

  1. c) Kurulun üye tam sayısı ile toplanması esastır, ancak zorunluluk halinde en az altı üye ile toplanabilir. Kurul, kararları en az beşte üç çoğunlukla ve en az altı üyenin aynı yönde oy kullanması şartı ile alır. Ancak kamuya ait enerji ve ulaşım yatırım projelerinde Kurul, kararları toplantıya katılan üyelerin çoğunluğu ile de alabilir.”

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı yürütür.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz