Taşınma Esnasında Karşılaşabileceğiniz Ekstra Masraflar

Taşınmaya karar verip, hesaplarınızı yaparak bir bütçe ayırdıysanız, göz ardı etmemeniz gereken birtakım olasılıklar da var. Bazı detayları göz ardı ederseniz, işlemler sırasında ve sonrasında hiç beklemediğiniz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

– Öncelikle eşyaların nasıl taşınacağına karar vermelisiniz. İlk tercihiniz taşıma şirketi ile anlaşmak değilse, sürekli olarak beklemediğiniz masraflar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Eşyaları taşıması için sözleştiğiniz kişilerin gelmemesi ya da sözleştiğiniz kişilerin yetmemesi size ekstra masraf çıkartır.

– Eşyalarınız belirlediğiniz tarihte yeni evinize taşınmayabilir. Birtakım aksilikler sonucunda eşyalarınızın bir kısmını ya da hepsini bir süreliğine bir yerde bekletmeniz gerekebilir. Böyle durumlarda taşıyanlara araç için ekstradan ödeme yapabileceğiniz gibi, geçici bir depo da tutmak zorunda kalabilirsiniz.

– Sizden önce evden taşınmış olan kiracının, size sürpriz olarak bıraktığı birtakım masraflar olabilir. Ve onun ödememiş olduğu faturaları, siz ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu da ilk etapta aklınızda bulunmayan bir ihtimal olabilir ancak karşılaştığınız zaman faturayı ödemekten başka bir seçeneğiniz olmayacaktır.

– Eşyalarınız yeni ev için uyumlu olmayabilir. Ev daha büyük ise ekstradan eşyaya gerek duyabilirsiniz. Eski eviniz için ölçülmüş bir şekilde yerleştirdiğiniz koltuk, halı gibi eşyalar, yeni evinize büyük ya da küçük gelebilir. Bu gibi durumlarda yeni eşyalar almak zorunda kalabilirsiniz. Bu da önceden dikkat etmediğiniz bir detay ise, sonradan şaşırabileceğiniz masraflar çıkabilir.

– Yeni eve taşınırken, birtakım eşyaların kırılması kaçınılmaz bir sondur. Taşınma sigortası yaptırmadıysanız, hem kırılan eşyalarınıza üzülebilir hem de yenilerini almak için biraz masrafa girebilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz