Taşınmadan Önce Mutfakta Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Taşınmaya hazırlık süreci taşınmanın en rahat şekilde tamamlanmasını sağlayabilmek adına büyük önem taşımaktadır. Halk arasında ıvır zıvır olarak tabir edilen küçük eşyaların evde en yoğun bulunduğu alanların başında yer alan mutfak bu nedenle taşınmaya hazırlık sürecinde dikkatli bir şekilde toplanmalıdır. Peki, taşınmadan önce mutfakta yapılması gerekenler nelerdir?

Mutfak Eşyalarınızı Gruplandırın!

Taşınmaya hazırlık döneminde mutfağınızda yer alan eşyaları mutlaka gruplandırın ve bu gruba ait olan tüm mutfak eşyalarınızı aynı kutulara yerleştirin. Mutfak eşyaları genelde diğer eşyalara oranla kırılmaya daha müsait oldukları için mutlaka kutulama yaparken özenle sarılması, havalı poşetler bulunamıyorsa dahi bunun yerine gazete kağıdına tek tek sarılarak paketlenmelidir. Bu kutuların üzerine cam eşya olduğunu belirterek “dikkat kırılabilir” ibaresi yazılması da yine mutlaka yapılması gerekenler arasında bulunmaktadır.

Taşınmadan Önce Buzdolabı Önceliğiniz Olsun…

Taşınma tarihiniz belliyse bu tarihe yaklaştıkça evdeki yiyecek stokunuzu azaltmanız size büyük kolaylık sağlayacaktır. Buzdolabındaki yiyecekleri mümkün olduğunca azaltın. İmkan varsa özellikle de yaz döneminde taşınacaksanız yiyeceklerinizi soğuk termoslarda saklamanız da size büyük avantaj sunacaktır.

Temizliği Mutlaka Öncesinde Bitirin

Kadınların yaptıkları en büyük hatalardan biri temizliği taşındıktan sonraya bırakmaktır. Oysaki mutfağın önceden temizlendiği taşınmalarda yerleşme süreci çok daha kısa ve verimli olacaktır. Eşyalar kolilerden çıkarıldığı gibi temiz raflara yerleştirileceği için zamandan tasarruf imkanı sağlanmış olacak.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz