Yaz aylarının gelmesi ve tatil planlarının yapılması ile Mayıs ayı içerisinde en fazla konut araması yapılan iller İzmir, Mersin ve Muğla’da Haziran ayı içerisinde düşüş meydana ge

Haziran Ayında Sahil Kentlerinde Düşüş 
Yaz aylarının gelmesi ve tatil planlarının yapılması ile Mayıs ayı içerisinde en fazla konut araması yapılan iller İzmir, Mersin ve Muğla’da Haziran ayı içerisinde düşüş meydana geldi. 
İzmir’de Satılık Dairelerde Yüzde 14 Düşüş
Milliyetemlak verilerine bakıldığında, en gözde sahil kentlerinden olan İzmir’de Haziran ayı içerisinde yapılan satılık daire aramalarında yüzde 14 oranında bir düşüş meydana geldi. Kiralık daire aramalarında görülen düşüş ise yüzde 18 oranında oldu.
Mersin’de Satılık Dairelerde Yüzde 25 Düşüş
Sahil kentleri arasında en fazla aranan ikini kent olan Mersin, Türkiye genelinde en fazla daire aranan beşinci kent olmasına rağmen, Haziran ayındaki satılık daire aramalarında yüzde 25 oranında bir düşüşe konu oldu. En popüler sahil kentlerinden olan Antalya ise söz konusu listede kendine yer edinemedi.
Muğla’da Satılık Dairelerde Yüzde 29 Düşüş
En fazla düşüşün yaşandığı kent olan Muğla’da Mayıs ayında en fazla satılık daire aranmış olsa da Haziran ayı içerisinde yüzde 29 oranında bir düşüş meydana geldi. Muğla’da satılık villa aramaları ise Mayıs ayına kıyas ile yüzde 80 oranında bir artış gösterdi.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.