Tatil Yörelerindeki Kaçak Emlakçılara Dikkat

Emlak sektöründe yer alan dolandırıcılık, kaçak yapıları satma, kandırılma gibi olaylar günden güne artış göstermeye devam ediyor. Özellikle yaz aylarının gelmesi ile beraber turistlerin tatil bölgelerine akın etmesi de oldukça olağan bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Nitekim bu tatil yörelerinde daha makul bir ücrete tatil yapma isteği de turistlerin önem verdiği noktalardan bir tanesi olmaya da devam ediyor.

Emlakçılar Yasa Dışı İş Yapıyor

Ancak kötü ve art niyetli kişiler turistlerin genelde prosedürlere çok fazla hakim olmamasını da kendi adlarına fırsata çevirme yolunda oldukça bilinçsiz bir tavır içerisine giriyorlar. Bodrum, Marmaris, Datça, Fethiye gibi popüler tatil yörelerinde turistlerin ev bulma telaşından yararlanmak isteyen korsan emlakçılar adeta bunu bir fırsat kapısı olarak görüyorlar. Turistlere kiraladıkları veya sattıkları evlerin daha ucuz olduğunu turistlere anlatan ve suiistimal eden bu dolandırıcılar bütün birikimlerin de bir an içinde çöpe gitmesini mümkün kılıyor.

Vergi Kaybı Artıyor

Korsan emlakçıların kayıt altına alınmasının önemini vurgulayan yetkililer ise bunun gerçekleşmemesi halinde vergi kayıplarının daha fazla yaşanacağını da belirtmiş durumda. Yasal prosedürlerin uygulanmasını ve her adımın hukuk sınırları içerisinde kalmasını istediklerini belirten yetkililer turistlerin konaklama ihtiyaçlarının kayıtlı olan kişi veya kurumlar aracılığı ile yapılmasının da bu noktada altını çiziyor. Yatırım amaçlı olarak yurda giriş yapan turistlerin de bu konuya gerekli özeni göstermesi kayıt dışı emlakçıların belini bükecektir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz