TC Kimlik No İle Tapu Sorgulama

İnternetten sunulan hizmetlerin sayısı her geçen gün artarken artık tapu sorgulama hizmetleri de internet üzerinden yapılabilmektedir. İnternetten tapu sorgulama hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin ise sorgulama ekranında kendilerinden istenen bilgileri girmeleri gerekiyor. Peki, TC kimlik no ile tapu sorgulama nasıl yapılır?

Kimlik Numarası İle Tapu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bu hizmetten yararlanmak isteyen kişilerin ilk olarak TC kimlik no ile tapu bilgilerini sorgulama sayfası üzerinden sisteme giriş yapmaları gerekiyor. Ancak kişisel verilerin gizliliğini sağlayabilmek adına bu sayfaya sadece kişinin kendisinin sorgulama yapmasına izin verilmektedir. Bu nedenle işlem e-devlet internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Daha önce e-devlet şifresi almadıysanız PTT şubeleri üzerinden e-devlet şifre zarfı için 2 lira ödemeniz yeterli oluyor. Yine buna ek olarak bankaların internet şubesi üzerinden de e-devlet sistemine geçiş yapabiliyorsunuz.

Linki Tıklayarak Sorgulama Yapabilirsiniz

E-devlet tapu bilgileri sorgulama hizmetinden yararlanmak için burada yer alan linki tıklamanız gerekiyor. Linki tıklamanız ile beraber karşınıza e-devlet tapu bilgileri sorgulama ekranı gelecek. Bu ekranda kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile sisteme giriş yapıyorsunuz. Ardından Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü sayfasına yönlendiriliyorsunuz ve kimlik numaranız ile eşleşen taşınmaz bilgileri sıralanıyor. Aşağı kısımda yer alan detaylar bölümüne basarak bu taşınmaza ait tapu bilgilerine ait tüm detayları inceleyebiliyorsunuz. Tüm tapu bilgilerine bu şekilde aynı sayfa üzerinden ulaşabiliyorsunuz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz