THY Gayrimenkul Yatırım Şirketi Kurdu

Yakaladığı başarılar ile adını dünya çapında duyurmayı başaran Türk Hava Yolları yeni yatırımlar yaparak istikrarlı büyümesini devam ettirmeye kararlı görünüyor. Şirket yönetimi tarafından yapılan açıklamaya göre Türk Hava Yolları şirketi tarafından yeni bir gayrimenkul yatırım ortaklığı kurulduğu bilgisi kamuoyu ile paylaşıldı. Gayrimenkul yatırım ortaklığı yanı sıra yeni şirket aynı zamanda havayolu faaliyetleri üzerine de çalışmalarda bulunacak.

Kuruluş Resmi Olarak KAP Üzerinden Duyuruldu

Türk Hava Yolları tarafından kurulan yeni şirket KAP’a yapılan resmi açıklama ile duyurulmuş oldu. THY tarafından yapılan resmi açıklama metni ise şöyle;

“Ortaklığımız Yönetim Kurulu’nca havalimanı işletmeciliği ve yatırımları alanları başta olmak üzere ve Ana Sözleşmesinde belirtilen konularda faaliyet göstermek üzere hisselerinin tamamı Türk Hava Yolları A.O.’ya ait 50.000 TL (Elli bin Türk Lirası) nakit sermayeli ‘THY Havaalanı Gayrimenkul Yatırım ve İşletme Anonim Şirketi‘ ünvanlı şirketin kurulmasına karar verilmiş olup, söz konusu şirket İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğünce tescil edilerek kurulmuştur.”

Havaalanı İnşaatları Üstelenecek

Şirket hakkında kamuoyuna yapılan ilk bilgi sızıntılarına göre şirketin ana kuruluş amacı havayolu inşaat ihalelerine girmek. Yine aynı şirket havaalanı işletme faaliyetleri içinde teklif verecek ve bu sayede Türk Hava Yolları bu alanda da girişimlere başlayacak. Çalışma alanlarını geliştiren şirket hızlı ve istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ederek Türkiye’nin gururu olmayı sürdürecek gibi görünüyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1 YORUM


  1. Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz