Teknolojiye Ayak Uyduramayan Geri Kalır!

Türkiye Perakendeciler Federasyonunun düzenlemiş olduğu, Uluslararası Yerel Zincirler Buluşuyor 2017 Konferansı’na katılan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Yeni Dünya Düzeninde Gündem ve Öngörüler” başlıklı oturumda birtakım açıklamalarda bulundu.

Rifat Hisarcıklıoğlu, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Türkiye’nin büyük bir başarı elde ettiğini, büyüme hızının tekrardan arttığını belirtti. Ayrıca Hisarcıklıoğlu, ülke ekonomisinin gelişmesindeki en önemli konunun işsizlik olduğunun da altını çizdi. Hedef olarak her yıl Türkiye’de bir milyon kişiye iş bulunması gerektiğini de ekleyerek, sözlerine şu şekilde devam etti;

“İş bulamazsak o zaman mutsuzlar ordusu artar, hepimizin huzuru kaçar. 7 Şubat’ta Cumhurbaşkanımızın katılımı ile gerçekleştirdiğimiz şurada işsizlik meselesini çözmek için Cumhurbaşkanımızdan ve bakanlarımızdan destek istedik. İş dünyasına bugüne kadarki en iyi desteği sağladılar. Yeni istihdamda, 3 ay işe alınan kişinin maaşını devlet ödüyor. Sigortasını devlet veriyor. 3 ay sonra bu kişi çalıştırmaya devam edilirse sadece 773 lira olan kişi başına düşen vergi ve SSK primlerinin hepsini de devlet ödüyor. Bu girişim sayesinde tarihi bir başarı yakaladık.”

Hisarcıklıoğlu, teknolojiye ayak uydurulması gerektiğini, gelişmelerin takip edilmemesi halinde dünya çapında geri kalınacağını söyledi. E-ticaret kapsamında yapılan çalışmaları da anlatan Hisarcıklıoğlu’nun açıklamaları;

“Gelecek e-ticarette. Teknolojiye ayak uyduramayan geri kalır. Türkiye’de e-ticaretin payı yüzde 2. Önümüzde fırsatlar var. Çünkü Türkiye’de 72 milyon kişiye mobilden ulaşabiliyorsunuz. e-ticaret kullanımında 137 ülke içinde 49. sıradayız. Dünyanın 17. büyük ekonomisiyiz. Eğer gelişmeleri takip etmezsek daha da geri düşeceğiz. e-ticaret konusunda Gümrük Bakanlığı ile bir çalışma yaptık. Güven damgası başladı. Artık e-ticaret daha güvenli olacak. Türkiye’de bu işe en hızlı sizler adapte olabilirsiniz. Bunun için girişimci ve cesur olmak lazım. Siz yereller müthiş güçlü ve iyisiniz. Girişimcilik zaten ruhunuzda var. Önümüz açık. Cesur olun. Bizim yaşıtlarımız, 35. sırada olan ekonomimizi 17. sıraya getirdi. Bizden sonraki kuşak eğitimli, kültürlü, teknolojiden anlıyor. Onların da desteğiyle hedefimiz olan ilk 10 içinde yer alacağız.” şeklinde oldu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz