Temel Atmaya Ne Kadar Demir Gider?

 

Kendisine ait bir ev yapmaya karar veren kişinin öncelikle ev yapabilmesi için kendine ait bir arsasının olması ya da yeni bir arsa satın alması gerekir. Peki, ev yapmak için temel atmaya ne kadar demir gider? Hesaplamaların doğru yapılması maliyeti azaltacağı unutulmamalıdır.

İnşaat süreci için yaptığınız hesaplamaları iyi analiz etmezseniz eğer sonradan eksik malzemenin çıkması, elinizde fazla malzemenin kalması gibi sorunları yaşayabilirsiniz. Bu da size ekstra bir mali yük olarak belirecektir. Mesela; temel atmak için ne kadar demir gider, kaç ton demir alınmalıdır gibi sorular için araştırma içerisinde olmanıza fayda olacaktır.

Temel Atmaya Ne Kadar Demir Gider?

 

İnşaat malzemelerinin başında gelen demir sadece temel atmak için kullanılmaz. İnşaatın geri kalan alanları için de demir ihtiyacı olacaktır. Her ne kadar temel atmaya ne kadar demir gider sorusuna cevap arıyor olsanız da ev yapmaya karar verdiyseniz eğer ev yapmak için ne kadar demir alınmalıdır sorusuna cevap bulmanız önemlidir.

Demir Maliyetini Hesaplama

 

Kendinize ait bir evin inşa edilmesi için projenin kaç katlı olacağına göre demir alınmasının hesaplanması yapılmalıdır. Örnekle anlatmak istersek eğer; diyelim ki 120 metre kare ev yapmak için ortalama olarak bir metre karesi için 35 kg demir kullanılacaktır. Bu hesaplama göre 120 x 35 = 4200 kilo demir ihtiyacınız olacaktır. Ortalama olarak 5 ton demir almanız süreç için yeterli olacaktır. Size maddi olarak ne kadara geleceği konusunda demirin kalitesine göre veya bulunduğunuz ile göre değişiklik göstereceği unutulmamalıdır.

 

 

 

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz