TOKİ Başkanı Ergün Turan, Güneydoğu Anadolu’da terörden zarar gören alanlar için çalışmaların yürütüldüğünü, mağdur vatandaşlar için yeni konutların yapıldığını ve yapılmaya devam

Terör Mağduru Vatandaşlar İçin 18 Bin 896 Yeni Konut
TOKİ Başkanı Ergün Turan, Güneydoğu Anadolu’da terörden zarar gören alanlar için çalışmaların yürütüldüğünü, mağdur vatandaşlar için yeni konutların yapıldığını ve yapılmaya devam edeceğini belirten açıklamalarda bulundu.
Öncelik Terörden Zarar Görenler
Ergün Turan, yaptığı açıklamalar ile bölgedeki birçok ilde 22 bin 361 konut yapılacağını, 18 bin 896 konutun yapımına başlandığını belirtti. Ayrıca öncelik olarak terör mağduru vatandaşların, mağduriyetini gidermenin amaçlandığını da belirten Turan, “Bu kapsamda, Diyarbakır, Mardin, Şırnak, Hakkari ve ilçelerinde, yıkılan ve tahrip olan binaların yerine 22 bin 361 konut yapacağız. Bu konutlardan 18 bin 896’sının yapımına ise başladık. Bölgede çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Önceliğimiz, terörden zarar gören vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek. Acil bir plan olarak Diyarbakır, Şırnak, Mardin’de konut ihtiyacını karşılamaya yönelik büyük bir hamle başlattık. Bölgede rezerv konutların yapımını üstlendik. İdare olarak ihtiyaç duyulan bütün rezerv konutları yapacağız. Doğu ve Güneydoğu’dan yoğun konut talebi alıyoruz. Dar ve orta gelir grubundaki vatandaşlarımız için iki bölgeye şu ana kadar yaptığımız sosyal konut sayısı yaklaşık 150 bin.” şeklinde açıklamalarda bulundu.
20 Milyar Liralık Yatırım
Ergün Turan, Güneydoğu Anadolu bölgesine 2002 yılından beri yapılan yatırımın 20 milyar liraya ulaştığını, bölge vatandaşlarının ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik binaların inşa edildiğini ve bölgedeki terörden zarar gören şehirlerin 2019 yılında tamamen yenilenmiş olacağını açıkladı. TOKİ Başkanı Ergün Turan’ın açıklamaları,
“Diyarbakır, Gaziantep, Şanlıurfa, Batman, Erzurum ve Kars’ta yoğun çalışmalarımız bulunuyor. Sosyal donatı alanları ve kamuya dönük uygulamalarımız sürerken, önceliğimiz dar gelir grubundaki vatandaşlarımızı evlerine kavuşturmak. 2016-2019 planlamamız çerçevesinde önümüzdeki üç yılda Doğu ve Güneydoğu’ya yaklaşık 60 bin konut yapma hedefimiz var. Terörden zarar gören şehirlerin yenilenmesi 2019 yılında tamamlanmış olacak.” şeklinde oldu.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.