Teröre karşı verilen mücadelelerden elde edilen sonuçlarda Şırnak genelindeki güven ortamının oluşturulduğu gözlemleniyor. Bu durumun en büyük örneklerinden birisi ise ildeki konut

Terörden Temizlenen İlde Konut Satışlarında Patlama
Teröre karşı verilen mücadelelerden elde edilen sonuçlarda Şırnak genelindeki güven ortamının oluşturulduğu gözlemleniyor. Bu durumun en büyük örneklerinden birisi ise ildeki konut satışlarındaki büyük artış oluyor.
Ocak ve Mayıs Arası Dönemde Konut Satışları
Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 2017 yılının Ocak ve Mayıs ayları arasındaki dönemde toplam 556 bin 784 konut satışı gerçekleşti. Söz konusu konut satışlarının büyük oranı İstanbul ve Ankara’ya ait oldu. 2017 yılının ilk beş aylık döneminde İstanbul’da 96 bin 386 konut satışı, Ankara’da da 62 bin 959 konut satışı gerçekleşti.
Şırnak’ta Yüzde 129 Artış
2017 yılının Ocak ve Mayıs ayları arasındaki beş aylık dönemi içerisinde konut satışlarının en fazla arttığı il yüzde 129,07 oran ile Şırnak oldu. Şırnak’ın ardından yüzde 73,95 artış ile Bayburt, yüzde 65,33 artış ile Bitlis yer aldı. Güneydoğu bölgesinde yapılan konut yatırımlarının son zamanlarda büyük oranda artması ise bölgenin terörden arındırılıp, güvenli bir hale gelmesi, bölgedeki yaşamın normale dönmesine bağlanıyor.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.