Zamanında Teslim Edilmeyen Evlerden Artık Bankalarda Sorumlu!

 

Ev sahibi olmak amacı ile insanlar kredi yöntemine başvurmakta olup, uygun fiyata ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar ise hali hazırda bitmiş evlerden değil de inşaat halinde olan ya da topraktan ev almaktadır. Bu durum ise aslında verilen sözlerin tutulmadığı ve insanların mağdur olmasını sağladığı görülmektedir. Hatta öyle ki pek çok kişi bu konuda dolandırıldığı bile görülmektedir. Bunların önüne geçmek amacı ile Tüketici Mahkemesi ev sahibi olmak isteyen kişilere oldukça güzel bir karar verdi. Verilen karara göre verilen süre dahilinde ev sahibi olmak isteyen kişilere ev söz verildiği gibi teslim edilmez ise bundan kredi veren banklar da sorumlu olacaktır.

Tüketici Mahkemesinden Güzel Haber Geldi!

 

Tüketici Mahkemesi verdiği karara göre zamanında teslim edilmeyen evlerin çoğalması konusunda dikkatleri çekmiş olup, birçok alıcının da bu konuda mağdur olduğu gözlemlenmiştir. Özellikle topraktan giren ya da inşaatken ev alan kişilere verilen sözler tutulmamış olup, satın alınan ev zamanında teslim edilmemektedir. Bu konuda çalışmalar devam ederken, Tüketici Mahkemesi güzel bir karar verdi. Verilen karara göre ev sahibi olmak için gerek topraktan gerekse inşaatken alınan evlerin kredi çekilerek alınması durumunda zamanın da teslim edilmeyen evlerden bankalarında sorumlu olacağını dile getirdi. Buna göre eğer ki evler zamanında teslim edilmez ise bankalarında müttehitler gibi ödenen parayı faizi ile birlikte iade edilmesine karar verildi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz