Ticari Gayrimenkul Fiyatları Kâğıthane’de Rekor Kırdı 

Hürriyet Emlak tarafından açıklanan verilere göre İstanbul’da uygulanan ticari gayrimenkul fiyatları için en büyük yükseliş Kâğıthane ilçesinde yaşandı. Hürriyet Emlak Endeksi verilerinde yaşanan değişikliğe göre İstanbul sınırları içinde bulunan ticari gayrimenkuller için uygulanan metrekare fiyatı için uygulanan bedel 7 bin 24 lira oldu. Satılık fiyat ortalaması böylelikle son 1 yıllık zaman dilimi içinde yüzde 12 artış gösterirken kiralık fiyat ortalaması ise yüzde 9 olarak ölçüldü. Yaşanan bu artışın ardından kiralık fiyat bedeli 28 liraya ulaştı.

İstanbul ilçelerine göre yapılan kıyaslamada fiyatın en yükseldiği ilçe olarak Kâğıthane olarak öne çıktı. Bir ayda Kâğıthane ilçesinde yer alan gayrimenkul fiyatları yüzde 9,5 seviyesinde yükseliş yaşayarak 5.167lira seviyesine ulaştı. Son bir yıllık fiyat artışı göz önüne alındığında ise yaşanan bu artış yüzde 24 seviyesine ulaşmış durumda. Yine aynı ilçede yer alan ticari gayrimenkuller için uygulanan ortalama metrekare fiyatlarında da yıllık artış baz alındığında yüzde 12 seviyesinde bir artış yaşanarak 19 lira seviyesine taşındı.

Üsküdar Ticari Gayrimenkul Fiyatları İle İkinci Sırada 

Listenin ikinci sırasında ise İstanbul’un önemli merkezlerinden biri olan Üsküdar yer aldı. Üsküdar’da ticari gayrimenkul fiyatları son bir aylık dönemde % 7,1 seviyesinde artarken son bir yıllık fiyat artışı baz alındığında ise bu artış yüzde 103 yükselişle 13 bin 235 lira seviyesine gelmiş oldu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz