Dünyanın en çok itibar gören gayrimenkul raporları arasında gösterilen Avrupa Ticari Gayrimenkul Görünümü raporunun 2017 verileri Knight Frank tarafından açıklandı. Açıklanan son r

Ticari Gayrimenkul Hava Durumu “Türkiye Yağmurlu”
Dünyanın en çok itibar gören gayrimenkul raporları arasında gösterilen Avrupa Ticari Gayrimenkul Görünümü raporunun 2017 verileri Knight Frank tarafından açıklandı. Açıklanan son rapora göre ticari gayrimenkul verilerinde Türkiye yağmurlu günler yaşıyor…
Jeopolitik Belirsizlik Sürüyor 
Knight Frank tarafından yapılan değerlendirmede küresel anlamda dünya çapında jeopolitik belirsizliğin sürdüğü açık olarak belirtilirken Euro bölgesinin kırılgan ekonomisin de dikkat çekildi. Daha zayıf ekonomilere sahip olan ülkelerde ortaya çıkan baskı nedeni ile fiyatlamanın düşmesi bekleniyor. Yatırım için aslında son derece cazip koşullar ortaya çıkarken yatırımcıların bu fırsatları takip ederek anlık olarak değerlendirmeleri büyük önem taşıyor. İngiltere’de dolar pound hareketleri yatırımlara yön verecek gibi görünürken yatırımcıların daha ziyade bekle ve gör modunda piyasayı takip etmeleri öneriliyor. 

Madrid, Berlin, Stockholm ve Dublin Öne Çıkıyor
Ticari gayrimenkul yatırımı için yayımlanan son raporda Madrid, Berlin, Stockholm ve Dublin öne çıkarken aralarında Türkiye’nin de yer aldığı diğer ülkeler için ise rekabetin yoğunlaşmasına dikkat çekiliyor. Piyasaların hava durumu şeklinde tasvir edildiği raporda ise Türkiye haritada yağmurlu olarak yer alıyor. Hava durumu raporunda yatırım için en uygun olan ülkeler güneşli olarak tasvir edilirken Türkiye en kötü hava durumu olan fırtınalı hava durumunun bir üst basamağı olan yağmurlu kategorisinde kendisine yer buluyor. Yapılan araştırmanın sonuçlarını Twitter hesabından paylaşan Ahmet Büyükdaman ise verilerin çok önemli olduğunu vurguladı. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.