Ticari Gayrimenkul Yatırımında Dikkat Edin

Fazla kazandırmasından dolayı yaygın bir şekilde tercih edilen ticari gayrimenkul yatırımı, bu alana yönelmek isteyenlerin dikkat etmesi gereken birkaç noktayı beraberinde getiriyor. Konum ve metrekare gibi gözden geçirilmesi gereken bazı kriterler bulunuyor.

Tapuya Dikkat Edilmeli

Ticari gayrimenkul yatırımına yönelmeyi düşünüyorsanız satın alacağınız ticari gayrimenkulün tapuda nasıl göründüğüne dikkat etmelisiniz. Satın alacağınız ticari gayrimenkul, tapuda konut olarak görünüyor ise bu durum size sorun oluşturabilir. Ayrıca fırın ya da pastane gibi özel bir mülk satın almayı düşünüyorsanız bu alanların uygunluğunu detaylı bir şekilde kontrol etmeniz gerekiyor. Gerekli kontrolleri yapmazsanız bu gibi değişiklikleri yapabilmek için diğer konut sahiplerinin onayını almanız gerekir.

Ticari Gayrimenkulün Otopark ve Bahçe Kullanımı

Ticari gayrimenkul olarak tercihinizi dükkandan yana kullanmayı düşünüyorsanız geniş cepheli ve az kolonlu bir yer satın almalısınız. Ayrıca ticari gayrimenkulün otopark ve bahçe kullanım imkanını da detaylıca araştırmalısınız. Gayrimenkulde baca olup olmadığı, kaç girişi ve çıkışı olduğu, ulaşılabilirliği ve teknik özelliklerini iyi bilmelisiniz. Tercihinizi ofisten yana yapmayı düşünüyorsanız da binanın ve ofisin iş güvenliğine uygun olup olmadığına, yangın merdiveninin olup olmadığına ve deprem yönetmeliğine uygun inşa edilip edilmediğine dikkat etmelisiniz.

Bölge Kriterleri

Ticari gayrimenkul yatırımı yaparken bölgeye dikkat etmelisiniz. Yatırım yapmayı düşündüğünüz gayrimenkulün gelişmeye açık, yoğun nüfuslu bir bölgede olmasına önem göstermelisiniz. Konumunun çabuk kiralanabilir ve görünür olması göz ardı edilmemelidir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz