Son dönemde Türkiye’ye yatırım konusunda uluslararası mecrada olumsuz bir izlenim oluşturulmaya çalışıldığını belirten Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisar

Hisarcıklıoğlu Yatırımcıları Türkiye’ye Davet Etti
Son dönemde Türkiye’ye yatırım konusunda uluslararası mecrada olumsuz bir izlenim oluşturulmaya çalışıldığını belirten Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu yatırımcılara bu yalan algıya inanmama çağrısında bulundu. Türkiye’deki yatırım ortamı hakkında açıklamalarda bulunan TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu yaratılmak istenen olumsuz algının aksine Türk ekonomisinin son derece güçlü bir şekilde yoluna devam ettiğini vurguladı. 
Türkiye-Avrupa Birliği Karma İstişare Komitesi
35. kez düzenlenen Türkiye-Avrupa Birliği Karma İstişare Komitesi etkinliğine ev sahipliği yapan TOBB başkanı gerçekleştirdiği açılış konuşmasında önemli pek çok konuya değindi. Hisarcıklıoğlu yaptığı açılış konuşmasında Temmuz ayında gerçekleştirilmesi gereken organizasyonun gerçekleştirilen darbe girişimi nedeni ile bugüne ertelendiğini belirtti. 15 Temmuz darbe girişimi konusunda da açıklamalarda bulunan Hisarcıklıoğlu yapılan hain saldırının ardından Türkiye’nin büyük bir hızla toplandığını belirterek Türk ekonomisinin artık çok daha güçlü olduğunu dile getirdi. 
Türkiye’nin AB Üyeliği Kurumun Geleceği İçinde Çok Önemlidir
Türkiye’nin uzun süredir Avrupa Birliği üyeliği için oyalandığını belirten Hisarcıklıoğlu 28 üyesi olan büyük bir güç haline gelen kurumun geleceğinin Türkiye’yi de bu gücün içine katmakta olduğunu dile getirdi. Biran önce Gümrük Birliği müzakerelerinin başlanması gerektiğini belirten TOBB başkanı yine vizelerin kaldırılması içinde gerekli çalışmaların en kısa sürede tamamlanması gerektiğini belirtti. Türk ekonomisinin yatırım yapılabilir değerini koruduğunu belirten Hisarcıklıoğlu Türkiye’ye yatırım yapan herkesin mutlaka kazanacağını iddia etti. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.