TOKİ tarafınca yürütülmekte olan 100 bin konut projesi için kura çekilişleri başlamıştı. Hem dar hemde orta gelirli aileler için gelen bu projede kısa süre önce Ankara Sincan Saraycık kura çekimleri yapıldı. Peki bu şekilde gerçekleşen kuralarda isimleri çıkmayan kişiler ücretlerini nasıl geri alacak? İşte detaylar…

Toplu konut idaresi başkanlığı TOKİ tarafınca gerçekleştirilen 100 bin konut projelerine başvuru yapan binlerce kişi henüz daha heyecanla çekiliş sonuçlarını bekliyor. Kura çekimi Ankara Sincan Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak.

TOKİ tarafınca inşa edilmesi beklenen 100 bin konut için kura çekilişleri ise geçtiğimiz ay başlamıştı. Ankara Sincan Saraycık konut projelerinde bin 610 adet 2+ 1 ve 690 adet 3+1 daire seçenekleri bulunuyor.

Sincan Saraycık sosyal konut projeleri kapsamında 2+1 konut fiyatları 140 bin TL ve 180 bin TL arasında değişiyor. 3+1 konut fiyatları ise 160 bin TL ile 210 bin TL arasında değişiklik gösteriyor.Uygun bir şekilde vatandaşları ev sahibi yapan TOKİ’nin 100 bin sosyal konut projesi kapsamında sizlere çekilişte çıkmamanız halinde nasıl ödemenizi geri alabileceğinizi anlatacağız.

TOKİ BAŞVURU ÜCRETİ NASIL GERİ ALINIR?

TOKİ’nin konut projeleri noter huzurunda kura çekilişleri sonucu hak sahibi olamayan kişilere ödemiş oldukları ücretler geri iade ediliyor. Kurada asıl ve yedek olarak hak sahibi olamayan kişiler ise başvuru ücretlerini kura çekilişinden 2 iş günü sonra Halk Bank şubelerinden alabiliyor.

Ücret iadesi almak için kimlik belgeniz ve dekontlarınız ile şubeye gitmeniz gerekiyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz