TOKİ tarafından uygun ödeme fırsatları ile vatandaşları ev sahibi edecek 100 bin konut projesi için kura çekilişleri ne zaman yapılıyor? İşte merak edilen 100 bin konut çekilişleri ve diğer detaylar…

Başvuruların aslında 16 Aralık tarihinde başladığını biliyoruz. Toki’nin 100 bin konut projesi için başvuruların henüz tamamlanmadığı ve devam ettiğini belirtelim. Son gelen haberlere göre kişilerin yoğun ilgi göstermiş olduğu konutlara talep çok fazla. Başvuru devam ettiği için başvuruları yapma imkanınız henüz devam ediyor. Başvuruları ise e-Devlet kapısı üzerinden yapabilirsiniz.

TOKİ KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN?

TOKİ kura çekim tarihleri için henüz bir açıklama yapmadı. Bir önceki 50 bin konut projesi için 19 Nisan da başvurular bitmişti. Buna ek olarak 3 mayıs günü ise çekiliş yapılmıştı. Bu bakımdan ilk kuranın 29 Ocak 2020 tarihinde yapılması bekleniyor. Mega kent için ise Şubat ayı işaret ediliyor.

TOKİ BAŞVURU ŞARTLARI HAKKINDA

TOKİ için 100 bin sosyal konut projesine başvurmak bazı şartlar bulunuyor.

Başvuru Bedeli 2 oda 1 salon: 500.- TL
Başvuru Bedeli 3 oda 1 salon: 1.000.-TL

Başvurular ise 4 kategoride yapılmaktadır;

1. Kategori olan “Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri”
2. Kategori olan “En az yüzde 40 Engelli Vatandaşlarımız”
3. Kategori olan “Diğer alıcı adayları”

Konutların ihalesi tamamlandıktan sonra satış fiyatları belirlenecek ve kura çekilişi yapılacak.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz