Başvuru dönemi Ocak ayında sona eriyor ve TOKİ 100 bin konut 2020 projesi için herkesi kura heyecanı sarmış durumda. Peki kura çekilişleri ne zaman yapılacak? İşte detaylar…

TOKİ 100 bin konut projesi için son gün 15 Ocak dedi. Son gelen haberlere göre 1 milyondan fazla kişi başvuru yapmış ve sonuçları bekliyor. Binlerce kişiye uygun fiyattan konut sahibi olma fırsatı sunan TOKİ çekilişi ne zaman?

TOKİ KURALARI NE ZAMAN ÇEKİLİR?

TOKİ tarafından yapılan açıklamalara göre kura çekiliş yerleri daha sonra açıklanacak. Ancak elde edilen bilgilerden yola çıkarsak bu ay içerisinde çekileceği düşünülüyor.

Özellikle kura çekilişlerinde şehit aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerine kuraya girmeye gerek kalmadan konut alabilecekler. Ancak bu kişilerin kuraları öncelikli kura olarak belirleniyor. Engelli vatandaşlar ise konut sayısının %5’i kadar kontejyan ayırılıyor ve hak sahipleri belirleniyor.

TOKİ KONUT FİYATLARI NE KADAR?

2+1 TOKİ sosyal konutların 140 – 180 bin lira aralığında olacağı ve 3+1 konutların ise 160 ile 210 bin lira arasında olacağı belirtiliyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz