TOKİ 15 Bin Emekliye Ucuz Konut Satacak 

Geride bıraktığımız yıl içerisinde 15 bin emekliyi konut sahibi yaptıklarını açıklayan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı 2017 yılında da 15 bin emekliyi daha ucuz konut fiyatları ile ev sahibi yapmayı planladıklarını duyurdu. Konu hakkında açıklamada bulunan TOKİ Başkanı Ergün Turan artık her yıl emeklilere özel konut projeleri üretecekleri müjdesini verdi.

Emeklilere Uzun Vadeli Konut Satışı Yapılacak

Emekli maaşı ile normal şartlar altında emekli olana kişilerin konut sahibi olmalarının son derece zor olduğunu belirten TOKİ Başkanı Ergün Turan emeklilere uzun vadeli ucuz konut satışında bulunacaklarını dile getirdi. Satışa sunulan konutların aylık ödemeleri Anadolu bölgesinde yer alan konutlarda 250 liralık aylık ödeme ile satışa sunulurken Ankara, İstanbul ve İzmir gibi bölgelerde ise 350 lira ile 400 lira arasında değişen fiyatlarla satılacak.

Arazi Üretimi İçin TOKİ Çalışmalara Devam Ediyor 

TOKİ emekli projeleri için her yıl toplam üretilen konut sayısının yüzde 25’lik bir bölümünün ayrılmasını hedeflediklerini belirten Turan her yıl en azından 15 bin emeklinin konut sahibi olmasını amaçladıklarını belirtti. Emeklilere daha fazla kontenjan ayrılabilmesi amacı ile arazi üretimi için de yoğun çabalar harcadıklarını dile getiren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Başkanı Ergün Turan her yıl bu sayıyı biraz daha arttırarak çalışmalarına devam edeceklerini belirtti. Emekliler ise daha fazla proje üretilerek konut alma şanslarının arttırılmasını istediklerini söylüyorlar.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz