TOKİ 2. Erken Ödeme Kampanyası Ne Zaman Sona Erecek?

Borcunu erken ödeyenlere hem belirli oranda indirimden yararlanma hem de borcun tamamının kapatılması durumunda tapularını erken alma imkânı sağlayan TOKİ erken ödeme kampanyası için başvuruları devam ediyor. TOKİ tarafından 2018 yılında ikinci kez başlatılan kampanya kapsamında borcunun tamamını kapatanların yanı sıra belirli oranda ödeme yapanlarda indirim hakkı elde ediyor. Peki, 2. TOKİ erken ödeme kampanyası ne zaman sona erecek?

TOKİ Erken Ödeme Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Başvurular 21 Eylül 2018 itibari ile başlarken yapılan ilk açıklamaya göre 19 Ekim 2018 tarihinde sona erecek. Kampanya hakkında bilgi veren TOKİ Başkanı Ergün Turan erken ödeme kampanyası son başvuru tarihi olan 19 Ekim tarihinden sonra yapılacak olan borç kapatma işlemlerinde indirim uygulanmasının söz konusu olmayacağını söyleyerek TOKİ’den ev ya da işyeri alan kişilere son başvuru tarihinden önce borçlarını kapatma çağrısında bulundu.

Kimler TOKİ İndiriminden Yararlanacak

Turan başvuruda bulunmak isteyen kişiler için TOKİ başvuru şartları içinde açıklamada bulunarak “Kampanyamızdan, satışları 2017 yılı haziran ayı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2017 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerimiz indirim kampanyasına dâhil edilmemiştir.” dedi. Borcunun tamamını kapatan ya da kalan borcunun en az yüzde25 oranında ödeme yapan kişilere yüzde 24 oranında indirim uygulanacak.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz