TOKİ 2017 Kampanyaları İçin Start Verdi 

Dar gelirli ailelerin de konut sahibi olmasını sağlamak amacı ile pek çok projeye imza atan TOKİ 2017 projeleri için şimdiden düğmeye bastı. Açıklamayı TOKİ adına başkanlık koltuğunda oturan Ergün Turan yaparken dar gelirli kişilere yeni konut projeleri için pek çok müjde verdi.

TOKİ 2017 Yılında 65 Bin Konut Yapacak!

2016 yılında TOKİ’nin 60 bin konut hedefi ile üretime başladığını belirten Turan pek çok rekora imza atarak başarılı bir yıl geçirdiklerini belirterek özelikle de alt gelir konut projeleri ile pek çok dar gelirli ailenin projeler sayesinde kendi evlerine kavuştuğunu dile getirdi.

TOKİ olarak sosyal konut üretimi oranlarını yüzde 95 gibi rekor bir seviyeye taşıdıklarını belirten TOKİ Başkanı Ergün Turan 2017 yılında toplamda 65 bin adet konutun ihalesini gerçekleştireceklerini açıkladı. 2016 yılında İç Anadolu Bölgesinde yer alan şehirlerde toplamda 22 bin 87 konutun ihalesini gerçekleştiren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı 2017 yılında aynı illerde 9 bin konut için daha üretimde bulunacağını duyurdu.

TOKİ Ankara projeleri için 2017 yılında 2 bin 500 konutun üretilmesini planlarken, bin 500 konutun Konya’da, bin adet konutun Kayseri’de, 500 adet konutun Eskişehir, Kırşehir, Çankırı ve Karamanda üretilmesi planlanıyor. TOKİ İstanbul projeleri ile de dar gelirli ailelerin umut ışığı olmaya devam ederken Doğu Anadolu Bölgesinde de 2017 yılında 6 bin 964 konutun yapılması planlanıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz