TOKİ tarafınca hayata geçirilmesi beklenen 50 bin yeni sosyal konuta ait 6 Mart ve 19 Nisan arası başvurular alınmıştı. Şimdi ise çekiliş tarihleri merak konusu oldu. Özellikle İstanbul ili için kuralar ne zaman yapılacak? İşte detaylar…

TOKİ tarafından ülkemizin 67 ilinde tam 140 proje ile beraber 50 bin yeni sosyal konut kuraları çok fazla heyecanlandırmaya başladı. Son haberlere göre TOKİ kuraları ile beraber çekilişlerin ne zaman yapılacağı kısa bir süre önce belli olmuştu. İstanbul’da TOKİ’ye başvuru yapan kişilerin ne zaman kura çekilişleri olacak sorusu henüz daha devam ediyor.

İstanbul TOKİ kuraları ne zaman yapılacak?

TOKİ’nin 50 bin sosyal konut projesinde İstanbul için 5 projede 6 bin 300 konut için 318 bin 511 başvuru yapıldığını belirtelim. İstanbullu vatandaşların heyecanla beklediği kuraların ise Haziran ve Temmuz ayında yapılacağı ifade edildi.

İlk kura ise İstanbul Başakşehir Kayabaşı’nda 157 bin 474 başvuru ile 4 bin 467 konut için 26 ve 27 Haziran günü yapılacak. Buna ek olarak ise Silivri Alipaşa’da bulunan 685 konut kurası ise 28 Haziran günü yapılacak. Ayrıca Tuzla’da 500 konut için kuraların 1 Temmuz’da yapılacağı belirtildi. Son olarak Başakşehir Ayazma’da 311 konut için ve Hoşdere’de 337 konut için kuraların 2 Temmuz günü yapılacağı açıklandı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz