TOKİ 25 İlde Açık Arttırma İle Satışa Çıkıyor

Toplu Konut İdaresi yapmış olduğu açıklamada 25 farklı ilde bulunan taşınmazlar için açık arttırma usulü ile satışa çıkacağını duyurdu. Yapılan açıklamada 42 adet konut ve 173 adet iş yerinin satışa sunulacağı duyurulurken açık arttırma TOKİ tarafından kurumun İstanbul Hizmet Binası ile Ankara Bilkent Merkez Binası içerisinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek.

TOKİ Açık Arttırma İhalesi Ne Zaman?

Yapılacak olan ihale 27 Şubat 2018 Salı gününde gerçekleştirilecek. Saat 13.00 itibari ile açık arttırma başlatılacak ve isteyen kişiler açık arttırmaya internet üzerinden de katılarak teklif verebilecek. 173 adet iş yeri için 25 ilde satış gerçekleştirilirken 42 adet konut için 14 ilde satış yapılacak. Konu hakkında açıklamalar yapan TOKİ Başkanı Ergün Turan yapılacak olan açık arttırmaların yanı sıra yeni TOKİ ihaleleri ve TOKİ projeleri hakkında da bilgilendirmede bulundu. Yapılacak olan açık arttırma ile elde edilecek olan gelir yeni TOKİ alt gelir grubu projeleri için ihtiyaç duyulan finansal kaynak olarak kullanılacak.

Sadece Yüzde 10 Peşinat İstenecek

Açık arttırmaya katılarak konut ya da işyeri satın almaya hak kazanacak olan kişiler ödemelerini isterlerse sadece yüzde 10 peşinat ve ya da yüzde 25 peşinat ödeme seçeneklerinden yararlanarak 120 ay vadeli olarak gerçekleştirebilecekler. TOKİ tarafından satışı gerçekleştirilecek olan taşınmazlar Adana, Adıyaman, Ankara, Antalya, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çankırı, Diyarbakır, Elazığ, Hatay, İstanbul, Karabük, Karaman, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Rize, Sakarya, Sivas, Uşak ve Yalova illerinde yer alıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com






_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz