Dar gelirli ve emekli olan kişilere ekonomik bir şekilde konut fırsatını sunan TOKİ, 4 binden fazla konutu satışa sundu. 66 bin TL’den başlayan fiyatlarda en düşük taksit seçeneği ise 300 TL olarak duyuruldu.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan‘ın 67 il için açıklamış olduğu sosyal konut projesi kapsamında tam 636 bin kişinin başvuru yaptığı açıklandı. Ek olarak ise TOKİ’nin açık bir şekilde satışa çıkardığı konutlara da olan talep çok fazla. Kura ile satışa çıkan ve çoğu projesinde emekli ile dar gelirli kişilere ayrı bir kontenjan açan TOKİ, açık olarak satışta yer alan konutların da emekli kişilere bir fırsat olacak şekilde uygun olarak uzun vadede geliyor.

Fiyatlar ceplere uygun olarak geliyor!

TOKİ’nin 31 ilde 8 bin 416 konutu satışa çıkarma açıklamasında açık konuşmak gerekirse dar gelirli ve engelli ile emekli kişilere ciddi bir fırsat olduğunu belirtelim. Evlerin taksitleri bu vatandaşların cebine uygun olması adına 300 TL‘den başlıyor. Konut fiyatlarına baktığımızda ise 66 bin TL’den başlamakta.

Ödeme durumu nedir?

Konutlar için 28 Haziran‘a kadar başvuru yapabileceksiniz. Satışta yer alan konutlara ödenmesi gereken peşinat oranları ise yüzde 10 ile 25 arasında değişiyor. Ödeyeceğiniz peşinat durumuna göre vade süresi ya uzuyor yada düşüyor. Düşük peşinat ile vade süresi daha düşük oluyor. Vade süreleri ise 96 ile 240 aya kadar değişiklik gösteriyor.

Son günün 28 Haziran olduğunu belirtelim. Sizlerde başvuru yapmamışsanız eğer, direk Halk veya Ziraat bankasından başvuru yapabilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz