Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz gün Kasımpaşa Kızılay Meydanı’nda düzenlenen TOKİ 53 bin 626 sosyal konut ve 130 tesis açılıyla 50 bin yeni sosyal konutun tanıtım etkinliği sırasında bazı açıklamalarda bulundu. İşte detaylar…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde Kasımpaşa Kızılay Meydanı’nda düzenlenen bir etkinlikle beraber ülkemizin birçok yerinde hayata geçirilmesi beklenen konutlar hakkında bilgiler verdi. 50 bin konutluk TOKİ projeleri için taleplerin bugün Ziraat Bankası ve Halk Bankası üzerinden başlanacağını ve 45 gün boyunca devam edeceğini dile getirdi.

Bunların yanı sıra yatay mimari ile inşa edilecek TOKİ konutları geleceğe uygun olarak mahalle kültürünü de yaşatacağı söylendi. Artık vatandaşlar toprakla ve yeşillikle yetecek kadar iç içe olacak. Projenin bedeli ise tam olarak 10 katrilyon TL olarak belirtildi. Proje kapsamında 75 metrekare ve 128 metrekare arasında konutların inşa edileceği bildirildi.

Fiyatlar ise 116 bin TL ile 399 bin TL arasında olacak. Alt grup dairelerin taksitleri 388 TL olacak ve 20 yıl kadar sürecek. Orta gelire sahip kişiler ise 759 TL taksit ödeyerek 15 yıl kadar devam edecek. Taksit ödemeleri konut teslim edildiğinde başlayacak.

TOKİ tarafından inşa edilecek olan 50 bin konut için başvurular 19 Nisan’a dek devam edecek. Bir nevi kira öder gibi ev sahibi olacaksınız ve 240 aya dek vade imkanı bulunuyor.

İstanbul’a ise 6,300 Tane Konut

50 bin konut içerisinde 6 bin 300 tanesi ise İstanbul’da yer alacak. Ankara’da ise 2 bin 934 tane konut inşa edilecek. İzmir’de ise 2 bin 500 tane ve Adana’da ise 2 bin 200 tane inşa edilecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz