TOKİ Adını Kullandılar, Milyonluk Vurgunluk Yaptılar

Tek hayalleri ev sahibi olmak isteyen kişiler ne yazık ki dolandırıcıların hedefi haline geldiler. TOKİ tarafından İstanbul Kayaşehir ilçesinde gerçekleştirilecek olan düşük fiyatlı konut projesi dolandırıcıların yeni tuzağı haline geldi. TOKİ dar gelirli konut projesi için hatırlanacağı üzere rekor seviyede başvuru yapıldığını açıklamıştı. İşte satılacak olan konutların sınırlı sayıda olmasına rağmen alıcının çok olması dolandırıcıların iştahını kabarttı.

Çete 1 Milyon Liralık Vurgun Yaptı 

Dolandırıcılık çetesi uygun fiyatlı evlerden satın almak isteyen kişileri hedefine aldı ve 35 bin kişinin cep telefonuna çekilecek olan kura için kesin isimlerini çıkarma garantisi verdi. Bu mesaja inanan kişiler çetenin kullandığı sahte ofise giderek yine TOKİ sitesinden indirilen sahte sözleşmelere imza attı ve yüzde 100 kurada kendi isimlerinin çıkarılması garantisi ile bin lira ödemede bulundu. Çete kurada isimleri tesadüfen çıkan kişilerin peşini bırakmadı ve bu seferde bu kişileri 5 bin lira ödemedikleri takdirde kura çekilişini iptal edecekleri şekilde tehdit ederek dolandırdı.

Siber Suçların Takibine Yakalandı 

Dolandırıcılık çetesi Siber Suçlarla Mücadele Şubesi tarafından yapılan takibe takıldı ve tespit edildi. Çetenin çökertilmesi için düzenlenen operasyon sonrasında çete üyesi oldukları tespit edilen Elif Y., Oğuz T. Ve Turhan D. gözaltına alınarak haklarında yasal işlemler başlatıldı. Tespit edilen ilk verilere göre çetenin 1 milyon liraya yakın vurgun yaptığı tespit edildi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz