TOKİ Başkanı Kentsel Dönüşüm İçin Uyarılarda Bulundu

Türkiye’de kentsel dönüşümün bugünü ve geleceğinin konuşulduğu Kentsel Dönüşüm ve Stratejik Yaklaşımlar Kurultayı başladı. İzmir’de gerçekleştirilen kurultayda ülkemizde kentsel dönüşüm ile ilgili yaşanan sorunlar masaya yatırılırken konu ile ilgili en dikkat çekici uyarılar TOKİ Başkanı M. Ergün Turan’dan geldi. Kurultaya Ergün Turan’ın yanı sıra Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve İzmir Valisi Erol Ayyıldız ve çok sayıda üst düzeydeki bürokrat ve sektörün önemli isimleri de katılımda bulundu.

Herkes Üzerine Düşen Fedakârlığı Yapmalı 

Panelde söz hakkı alan TOKİ Başkanı Turan yapılan çalışmaların önemine dikkat çekerken ülkemizin deprem riski yüksek bir ülke olduğuna atıfta bulunarak herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini dile getirdi.

Ülkemizde yoğun nüfus artışı olduğuna dikkat çeken Turan kontrolsüz göç ve şehirlerde yaşanan plansız gelişmeler gibi olayların yaşanan sorunların kaynağı olduğunu belirten Turan bu nedenle tüm Türkiye’nin aslında kentsel yenilenmeye ihtiyaç duyduğunu söyledi. Toplamda 54 ilde hala kentsel dönüşüm üzerine çalışmalarına devam edildiğini belirten TOKİ Başkanı kurum olarak şimdiye kadar 135 bin konutun ihalesini gerçekleştirdiklerini belirtti.

İzmir En Çok Sorun Yaşanan Yerlerin Başında Geliyor 

Kentsel dönüşümde en çok sorun yaşanan yerlerin başında İzmir geldiğini belirten Ergün Turan İzmir’de 17 bin konut yaptıklarını belirterek bunun yanı sıra 20 okul ve 7 hastane yaptıklarını da sözlerine ekledi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz