TOKİ Başvuru Para İadesi Nasıl Alınır?

 

TOKİ kapsamında bir konut sahibi olmak için gerekli başvuru sürecini tamamladınız ve ilgili bankaya gerekli olan ödemeleri yaptınız. Fakat kabul edilmeyen bir durumla karşılaştınız veya kabul etmediğinizi var sayalım. Peki, böyle bir durum karşısında TOKİ para idesi nasıl alınır?

TOKİ Konut Edindirme Rehberi detaylarında başvuru para iadesi nasıl alınır açıklamaları mevcutta yer alıyor. Kura sonucunda TOKİ’de ismim çıkmadı para iadesi nasıl alınır sorusuna veya başvuru şartlarına uymayan kişilere para iadesi yapılabiliyor.

TOKİ Kurada Adım Çıkmadı Para İadesini Nasıl Alırım?

 

Kura sonucunda konut satın alamayacakların isimlerinin çıkmaması durumunda kura sonucunun açıklandığı aydan itibaren belirtilen tarih aralığında başvuru parası iade edilir.

TOKİ Projesi İptal Edilirse Ne Olur?

 

Yeteri kadar talep olmaması durumunda proje tamamen iptal edilir ve başvuru ödemesi yapanların para iadeleri ödeme takvimi belirlenerek geri iade edilir.

Başvuru Şartlarını Taşımamanız Durumu

 

Başvuru bedeli ödediyseniz ve başvuruya uygun olmadığınız anlaşılırsa ve siz de bu şartları taşıdığınıza kanıt gösteremezseniz başvurunuz iptal edilerek başvuru parası size geri ödenir.

Başvurudan Vazgeçersem TOKİ Başvuru Ödemesini Alabilir miyim?

Eğer proje ihaleleri başlamadıysa, anlaşmalar sağlanmadıysa ödemeniz geri iade edilir. Fakat yeterlilik sayısına göre projelerde anlaşma sağlandıysa bu iade ödenmez. Mevcut talebe göre anlaşma sağlandığı için durum bu şekilde maddelendirilmiştir.

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz