TOKİ Başvuruları İçin Vekaletname

 

Vekaletname çeşitli nedenler ile kendi adına hukuki anlamda işlem yapabilme hakkına sahip olmasını istediğiniz kişilere verilen değerli bir evrak çeşittidir. Vekaletler üzerinizde bulunan ev için işlem yetkisi vermeniz durumunda ya da taşıtınız var ise bunun üzerinde işlem yapabilmeniz için verilmektedir. Aynı zaman da TOKİ başvurusu için vekalet durumu da bulunmakta olup, bir başkasının aracılığı sayesinde TOKİ’ye başvuru yapması için vekalet verme olasılığınız vardır. Bu durum da ise TOKİ vekaleti nasıl olmalı konusunda TOKİ Konut Edindirme Rehberi açıklamalarda bulunarak sizlere TOKİ başvuruları için vekaletname örneği paylaşmaktadır. Bu örneğe bakarak sizlerde noterden vekalet verebilirsiniz.

TOKİ Vekaletname Örneği

 

Toplu Konut İdaresi (Toki) ile ilgili birimleri tarafından yapılacak olan Türkiye Cumhuriyeti hudutları dahilindeki bilcümle gayrimenkullerin satışı ile ilgili tarafımdan yatırılması gereken peşinat, her nevi gider, ücret ve vergileri benim adıma yatırmaya, adıma yapılacak olan kur’alara iştirak etmeye, konut seçmeye, gayrimenkul satış sözleşmesini imzalamaya, taksitlerini yatırmaya, konut teslim föyünü ve tutanaklarını imzalamaya, konut seçmeye, kur’a sonucu adıma isabet edecek olan gayrimenkulü teslim almaya, ilgili kurum nezdinde adıma kayıt  ve tescillerini yaptırmaya, hane halkı gelirinin en fazla 2.600. TL. olduğunu kanıtlayan gelir belgesini Sosyal Güvenlik Kurumundan almaya, gerekli evrak ve belgeleri ibraz etmeye, imzalamaya, yazışmalarda bulunmaya, gerekli beyan, taahhüt ve muvafakatlerde bulunmaya, imzalamaya, imzalanması gereken evrak, belgeleri ve sözleşmeleri tanzim ve imzalamaya, yapılacak olan ihale-kur’a neticesinde adıma gayrimenkul isabet etmesi durumunda tarafımdan her ne isim adı altına yatırılmış bulunan paraları ilgili yerlerden benim adıma geri almaya, ahzu kabza, sulh ve ibraya bu hususlar ile ilgili olarak yapılması gereken iş ve işlemleri işin başından sonuna kadar tam bir yetki ile yapmaya, yürütmeye, mezun ve yetkili olmak üzere ….. ile ….. oğlu, ….. doğumlu,  ….. T.C. Kimlik Nolu, ….. ….. vekil tayin edildi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz