TOKİ Başvurusundan Vazgeçmek

 

TOKİ belli zaman dilimlerinde bazı il ve ilçelere alt gelir sahipleri için ev yapımını başlamakta olup, kolay ödeme yöntemleri ile kar elde etmeksizin sizlere sunmaktadır. Birçok kişi de şartlara uyması durumunda TOKİ’ye başvurmakta ve bu şekilde ev sahibi olmak istemektedir. Peki, TOKİ başvurusunda bulunduktan sonra vazgeçmek, ya da TOKİ’den ev çıkması halinde vazgeçmek mümkün mü konusu da oldukça merak edilen konular arasında yer almakta olup, bu konuyu sizler için araştırdık.

TOKİ tarafından yapılan konutlar her ne kadar düşük gelirler için yapılmış olsa da bazen ödemelerde zorluk çeken, ya da ödeyemeyen birçok kişi bulunmaktadır. Bu durum ise TOKİ’den vazgeçme durumunu ön plana getirmektedir. TOKİ’den bazen ev alarak ödemekte zorlanan kişilerde TOKİ’den ev sahibi olanalar ev iadesi yapabilir mi gibi konularda sıklıkla araştırma yapıldığı da sık sık görülmektedir.

TOKİ Evleri İade Edilebilir mi?

 

TOKİ tarafından konut sahibi olan kişiler, belli bir süre ödeme yapmasına rağmen ödemekte zorlanması veya ödeyememesi durumunda TOKİ evlerini iadesi konusunu gündeme getirmekte olup, bu evlerin iadesi ise mümkündür. İade durumunda ise sözleşmeler her ne kadar imzalanmış olsa bile sözleşmelerin fesh edilmesi mümkün olup, yapılan taksit ödemeleri ise faizleri düşülerek iade edilmesi gerçekleşmektedir. Başvuruda bulunan kişiler ise evden vazgeçebilir fakat yatırılan bedelin iadesi bu konuda mümkün olmuyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz