TOKİ’den 5 Bin 197 Konut Ucuza Satılacak

 

TOKİ bilindiği üzere dar gelirlilere, orta gelirlilere özel konut üretimi yaparak hem dar gelirlileri, hem de emeklileri ev sahibi yapmaya devam eden projelerde yer alıyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan son açıklamaya göre 18 ilde tam 5 bin 197 konut satışa çıkarıldı. Bu belirtilen illerde e düşük konut ödemesi taksiti 304 TL olarak belirlendi.

Ucuza Satılacak TOKİ Konut İL Listesi

 

Kırklareli, Balıkesir, Kütahya, Denizli, Ankara, Kırşehir, Gaziantep, Niğde, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Diyarbakır, Muş, Malatya, Samsun, Yozgat, Kastamonu, Zonguldak’ta yer alan konutlar için en düşük konut bedeli 80 bin 139 aylık taksit bedeli 304 TL olarak belirlendi.

Gelir Şartı Aranıyor

 

TOKİ’den konut alabilmek için bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor.  Başvuru için konut projesinin bulunduğu il veya ilçedeki Ziraat Bankası veya Halkbank’a gidilerek başvuru yapılabiliyor. Bankaya direkt gitmeden önce Alo TOKİ Hattı numarasını arayarak detay alınmasında fayda olacak. Bunun için aranılacak numara 444 86 54 olarak biliniyor. Dar gelirli vatandaşların faydalanabileceği TOKİ konutları için kişinin hiç evinin olmaması gerekiyor. Ayrıca konutun alınacağı ilde 1 yıl ikamet ediyor olması şartı aranıyor. Daha fazla detayları öğrenmek için TOKİ hattının aranmasında fayda olacak. Bu arada hane gelirinin 4.500 TL olması gerekiyor.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz