Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kısa süre önce bir açıklama yaparak, Şimdiye dek TOKİ tarafından ev alan 210 bin vatandaşı yakından ilgilendiren 21 Mart tarihinden itibaren vatandaşlarının borçlarını kapatmaları için yüzde 22 indirim başladı! İşte detaylar…

Murat Kurum yapmış olduğu açıklamaların başında şimdiye dek 590 bin konutun dönüşümünün yapıldığını belirtti. Hedeflerde ise şehirlerin hem mekan hem de stratejik olarak kentsel dönüşümün devam edeceği dile getirildi. Yıl içerisinde 300 bin, daha sonra ise 5 yıl içerisinde bir buçuk milyon konutun acil alan olarak değerlendirildiği ifade edildi.

Geçtiğimiz ay İstanbul Kartal‘da meydana gelen kaza tekrardan dile getirildi ve beton ile demir kalitesinin günümüzdeki kalitenin 5’de 1 i olduğunu söyledi. Yani bu şekilde binaların şuan ayakta durması zaten bir mucize olarak görülüyor.

Yaklaşık 200 Bin Başvuru yapıldı!

Murat Kurum açıklamalarında TOKİ ile başlanan 50 bin sosyal konut kapsamında proje yapımının tam 10 milyar TL olduğunu dile getirdi. Yatay mimarileşmeye uygun 50 bin konutun ise 67 ilde ve daha sonra 81 ile kadar uzanacağı belirtildi.

Proje kapsamında ise İstanbul’da 6 bin 300 konut yer aldığını ve 652 TL taksit ile kişilerin ev sahibi olabilecekleri dile getirildi. Yapılan başvuru ise 200 bin civarında.

Yüzde 22 indirim başladı!

Murat Kurum bir müjde vererek, şimdiye dek TOKİ’den ev alan vatandaşlarının ve ödemeleri devam eden 210 bin vatandaşa 21 Mart gününden itibaren borçlarını kapamaları için yüzde 22 indirim yapılacak.

Yani kişiler 19 Nisan’a dek borçlarını kapatmak isterse yüzde 22 indirim uygulanacak.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz