Toplu Konut İdaresi Başkanlığına borcunu erken ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyenler için ikinci bir indirim geliyor. Konut ya da iş yeri alıcıları için yeni bir indirim geliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı borcunu erken ödeyip, tapuya sahip olmak isteyenler için indirimini bugün başlatıyor. TOKİ’den yazılı bir açıklama geldi ve açıklamaya göre peşin ödemelerde %22 indirim gerçekleşecek.

İkinci kez düzenlenen kampanya kapsamında bütün borç bakiyesini kapatamayacak olan vatandaşlarda bu durumdan yararlanabilecek. Borç bakiyesinin %25’inden az olmama şartı gerekiyor. Eğer borç bakiyesi %25’in altında ise peşin ödemelerde %22 indirim kampanyasından faydalanabilecekler. Bugünden itibaren başlayan kampanya 18 Ekim’e kadar devam edecek. Kampanyadan yararlanmak isteyen ve konut yerleri alıcıları, bugünden itibaren 18 Ekim’e kadar ilgili bankaya başvurusunu gerçekleştirebilecek.

İndirim tarihi geçtikten sonra borç kapatmalarında indirim oranında yararlanılmayacak. Konut ve iş yeri alıcıları, indirim uygulaması kapsamında yer alan projeleri başvuru tarihinden itibaren TOKİ’ye ödemekle yükümlü olduğu bir borcunun yer almaması gerekiyor. Herhangi bir borcu bulunmuyorsa, 2018 Haziran sonuna kadar yapılmış ve geri ödeme taksidi 2018 Haziran sonuna kadar başlamış konut yerlerinden faydalanabilecek.

TOKİ tarafından böyle bir indirimin gerçekleşmesi sevindirici bir haber oldu. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyası dışında kaldı. Kampanyada yararlanmak isteyen kullanıcılar Gayrimenkul Satış Sözleşmesi’ni imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisini alabilecek. Bu konu üzerinden merak ettiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz