TOKİ Dar Gelirli Konutları İle Herkes Ev Sahibi Olacak

Dar gelirli ailelerin de ev sahibi olması amacı ile çeşitli konut projeleri üreten TOKİ’ye bir destekte Maliye Bakanlığından geldi. TOKİ, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı dar gelirli aileleri ev sahibi yapmak için ortak bir projeye start verdi. Yeni projede dar gelirli ailelere yönelik olarak üretilen sosyal konut projelerinde bu ailelere kredilendirmede öncelik ve kolaylık sağlayacak yeni mevzuat düzenlemeleri gerçekleştirilecek.

Kentsel Dönüşüm Hızlanacak

Projenin hayata geçirilmesi ile beraber evleri riskli yapı ilan edilen ancak maddi imkânsızlıklar nedeni ile bu konutları boşaltamayan aileler de desteklenmiş olacak. Bu sayede beklemede olan kentsel dönüşüm projeleri artık çok daha hızlı bir şekilde ilerleyecek ve riskli yapılar ivedilikle yıkılarak yerine sağlam ve güçlü binalar inşa edilecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının açıklamış olduğu hedefte yıllık 500 bin bağımsız yapını yıkılması ön görülürken bu bağımsız yapılarının 200 bin tanesinin İstanbul’da yer aldığı görülüyor.

Yeni Finansman Modelleri Aranıyor 

Bilindiği üzere TOKİ tarafından dar gelirli ailelere yönelik olarak üretilen projelerde TOKİ 10 yıl vadeli, 15 yıl vadeli ve 20 yıl vadeli konut satışları gerçekleştiriyor. Ödenecek olan peşinat ise seçilen vadeye göre değişmekle beraber yüzde 20 oranına kadar çıkıyor. İşte yeni geliştirilecek olan finansman modeli ile bankalar dar gelirli ailelere özel olarak çok daha uygun koşullarda dar gelirli ailelerin ev sahibi olmalarını sağlayacak ödeme planları sunmaya hazırlanıyor.

https://www.emlakdanismanlari.com/toki-345-lira-taksitle-konut-satacak.html

https://www.emlakdanismanlari.com/2018-toki-projeleri.html

Kaynak:Emlakdanismanlari.com

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1 YORUM


  1. Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz