TOKİ Davaları Azalmaya Devam Ediyor 

Ülkemizde son yıllarda konut üretimi konusunda pek çok başarılı projeye imza atan TOKİ hizmet kalitesini her geçen gün arttırmaya devam ediyor. Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan TOKİ başkanlık görevini yerine getiren Ergün Turan haklarında açılan dava sayısında yaşanan düşüşün de bu başarıyı gözler önüne serdiğini açıkladı.

Turan “TOKİ’ye karşı açılan davaların sayı olarak büyük oranda azalması artık vatandaşlarımızın sunduğumuz hizmetlerden duyduğu memnuniyeti göstermesi açısından büyük bir önem taşıyor. Aynı zamanda bu TOKİ olarak hizmet kalitemizi arttırdığımızı gözler önüne sermesi açısından da çok önemli bir veri” dedi. 2015 yılının aynı döneminde TOKİ’ye karşı açılan dava sayısı olarak 2 bin 746 adet dava kayıtlara geçilirken bu sene bu rakam % 40 seviyesinde azalarak 1.684 seviyesinde kaldı.

Geçmiş dönemde açılan dava nedenleri incelendiğinde en çok dava açılma nedeni olarak TOKİ projelerinde belirtilen teslimat tarihine uyulmaması olduğu görülürken 2015 yılında TOKİ idaresine bu konu hakkında 1.264 dava açılırken 2015 yılında bu rakam rekor seviyede azaltılarak 436 adete düşürüldü. Yaşanan bu büyük düşüşün TOKİ projelerinde artık idarenin ne kadar titiz davrandığını gözler önüne sererken TOKİ Başkanı Ergün Turan konu hakkında çalışmaların devam ettiğini belirterek amaçlarının kusursuz projeler üreterek yüzde 100 memnuniyet oranına ulaşmak ve konut satın almak isteyen kişilere aradıkları konutu ekonomik fiyatlarla sunmak olduğunu belirtti.

Siz Toki’den memnun musunuz?

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz