TOKİ ‘den 1000 TL Altında Taksitlerle Ev İmkanı!

 

Türkiye’nin birçok farklı yerlerinde TOKİ konutları yapılmış olup, yapılmaya devam eden konutlarda bulunmaktadır. TOKİ dar gelirli kişiler için konut yapımında taksit imkanını daha düşük rakamlar ile sunarken, bu taksitler 167 TL’den başlamakta olup, 1000 TL’ye kadar devam etmektedir. Yani TOKİ 1000 TL’yi aşmayan taksitlerle ev imkanı sağlayan aslında ilk ve tek projeleri üretmektedir.

Toplu Konut Başkanlığı (TOKİ), yaptığı projelerde düşük ve dar gelirli kişileri düşünerek hareket etmekte olup, düşük taksitler ile ev sahibi olmalarını sağlamaktadır. Kasım itibari ile bakıldığında şuan da satışta olan ve 1000 TL altında taksit ile sunulan 4 Bin 11 konut olduğu açıklandı. Bu konutlar ise 29 ilde olduğu görülürken 50 bin TL den başlayan fiyatlar ile sizlere sunulmakta olup, 20 yıla kadar taksit imkanı sunulmuştur.

TOKİ’den Borç Bitirme Şartı!

 

TOKİ, dar gelirli aileler için sunduğu evlere bazı şartlar koymaktadır. Bu şartlardan ise borç bitirme şartı bulunmakta olup, alt gelirli ailelerin TOKİ projelerinden yararlanması durumunda sözleşmede borç bitene kadar devretme hakkının olmadığı belirtilmektedir. Aynı zaman da satın alınan TOKİ konutlarında borç bitene kadar kendisi ya da ailesinden birilerinin oturması gerekmektedir. Eğer ki konutta kendisi ya da aile üyelerinin oturmadığı belirlenir ise sözleşmenin feshi söz konusu olabileceği belirlenmektedir. TOKİ’de kura ile satış söz konusu olurken bu alt gelir evlerden yararlanmak için birçok projede en fazla gelirin 4500 TL olması gerekmektedir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz