Dar gelirli ailelerin de ev sahibi olmalarını sağlamak amacı ile TOKİ dar gelirli konutları ile adından söz ettirmeye devam ediyor. TOKİ tarafından yapılan açıklama ile beraber ayd

TOKİ Dar Gelirli Konutları İle 266 Liralık Taksitlerle Ev Sahibi Yapıyor
Dar gelirli ailelerin de ev sahibi olmalarını sağlamak amacı ile TOKİ dar gelirli konutları ile adından söz ettirmeye devam ediyor. TOKİ tarafından yapılan açıklama ile beraber ayda sadece 266 lira ödeyerek ev sahibi olmanıza olanak sağlanıyor. 
Kiradan Bile Daha Az Ödeyerek Ev Sahibi Olabilirsiniz
Aidat öder gibi ev sahibi olmanızı sağlayan TOKİ dar gelirli konutları ile düşük gelire sahip olan ailelerin de kendi evlerinin sahibi olmalarına olanak sağlanıyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı M. Ergün Turan 1.313 adet konut kura çekimi ile, 1.837 adet konut ise açık olarak satışa sunulduğunu duyurdu. 

TOKİ Sosyal Konut Projesi Üretmeye Devam Ediyor
TOKİ başkanı Turan kurum olarak sosyal konut üretimine önem verdiklerini dile getirerek orta sınıf ve üst sınıf konut projelerinin yanı sıra dar gelirli konutları için de her yıl üretim kotalarını yükselttiklerini belirtti. 
TOKİ Açık Satış Nedir?
TOKİ tarafından açık satış yöntemi ile satışa sunulan konutlar için satın almak isteyen kişilerin anlaşmalı bankalar üzerinden konutun ilk olarak peşinat tutarını yatırıyorlar. Ardından bu konut ile ilgili olarak TOKİ gayrimenkul satış sözleşmesi imzalıyorlar. Konutun toplam satış bedeli üzerinden bankaya ilk olarak yatırılan peşinat tutarı düşülüyor ve kalan tutar da taksitlendirilerek ödeme planı oluşturuluyor. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.