TOKİ Depreme Hazırlık Yapmaya Devam Ediyor 

17 Ağustos 1999 depreminin yıl dönümünde konuşan TOKİ Başkanı Ergün Turan yaşanan acı tablonun bir daha tekrarlanması adına var güçleri ile çalıştıkları müjdesini verdi. Toplu Konut İdaresi Olarak kentsel dönüşüm projelerine ağırlık verdiklerini belirten Turan bu amaç doğrultusunda 191 konut projesi yönelttiklerini belirterek 286 bin 500 konut üreteceklerini belirtti.

Amaç Depreme Hazırlanmak 

Ergün Turan ana amaçlarının kentsel dönüşüm çalışmaları ile şehirlerin depreme karşı dayanıklı olmasını sağlamak olduğunu belirterek bunu mümkün olan en hızlı şekilde yapmak için çalıştıklarını dile getirdi. Yaşanan depremde 300 binden fazla konutun yıkıldığını anımsatan Turan ülkemizin büyük bir bölümünün ise birinci derece deprem riski taşıyan fay hatları üzerine kurulu olduğunu belirterek durumun ciddiyetine dikkat çekti.

Yerel Yönetimler İle İşbirliği Yapılıyor

TOKİ Başkanı Turan yaptığı açıklamada “yerel yönetimlerle işbirliği içerisinde çalışıyoruz. Tüm Türkiye genelinde toplamda 72 milyon 500 bin metrekarelik alanda kentsel dönüşüm çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Şu anda TOKİ olarak 191 kentsel dönüşüm çalışması yürütüyoruz. Bu çalışmalarda 286 bin 500 konutun inşasını sağlıyoruz. Kentsel dönüşümü bir bütün olarak ele alıyoruz ve komplike bir yenilenmeyi sağlayacak projeleri hayata geçirmeye önem veriyoruz. Ömrünü tamamlayan konutların yenilenmesine öncelik veriyoruz. Deprem riski yüksek binaların yıkılarak yerine yenilerinin yapılması en büyük önceliğimiz” diyerek konuya verdikleri önemi bir kere daha gözler önüne serdi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz