TOKİ Emekli Konutları İçin Büyük Müjde, İhale Gerçekleştirildi

Gündeme ilk olarak 2015 senesinde Ak Partiden Karabük Milletvekili seçilerek meclise giren Mehmet Ali Şahin tarafından getirilen emeklilere TOKİ konutları için beklenen ilk adım atıldı. TOKİ tarafından yapılan resmi duyuru ile TOKİ emekli konutları için ihale yapılarak beklenen ilk adım atılmış oldu.

1.144 Adet Konut Üretilecek

Karabük Milletvekili olan ve bölge hakkında çalışmaları yakından takip eden Mehmet Ali Şahin ve Türkiye İşçi Emeklileri Derneği Karabük Şube Başkanı Celal Bulut tarafından üzerinde yaklaşık 2 senedir çalışılan TOKİ Belen Köyü Emekli Konutları ihalesi sonunda yapıldı. Yapılan ihale ile beraber proje resmi olarak start almış olurken proje içerisinde toplam 1.144 adet konut üretimi gerçekleştirilecek. Bu konutlara ek olarak cami, sosyal tesis, ticaret merkezi ve bölgenin alt yapı çalışmaları da yapılacak. En son çevre düzenlemesi de tamamlanacak olan proje son hali ile hak sahiplerine teslim edilecek.

Mahalle Konseptine Sadık Kalınacak

Son dönemde TOKİ tarafından çok daha fazla benimsenmeye başlanan mahalle konseptine sadık kalınarak hazırlanacak olan projede zemin katın üzerine 4 kat daha çıkılacak ve yüksek binalar tercih edilmeyecek. Satışa sunulacak konutlardan 833 tanesi 2+1 konutlardan oluşurken kalan 311 tanesi daha geniş evlerde oturmak isteyen emekliler için 3+1 olarak tasarlanacak. Projeden sadece emekli olan vatandaşlar alımda bulunabilecek.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz