TOKİ Emeklileri 300 Lira Taksitle Ev Sahibi Yapacak

Ülkemizde gerçek anlamda kira öder gibi ev sahibi olmanın yollarını açan Toplu Konut İdaresi emeklilere özel konut projesi üretmeye devam ediyor. Düzenlenen kampanya kapsamında yaklaşık 25 bin emekli aylık sadece 300 lira taksit ödeyerek ev sahibi olabilecek.

TOKİ Sosyal Konut Üretimini Arttıracak 

Ülkemizde konut projelerinin yanı sıra okul, hastane, şehir hastanesi, yurt ve cami inşaatları gibi pek çok alanda hizmet veren TOKİ bu hizmetlerin yanı sıra dar gelirli ailelere yönelik sosyal konut üretimi de gerçekleştiriyor. TOKİ yönetimi tarafından yapılan açıklama ile beraber sosyal konut projelerine artık yüzde 25 oranında kontenjan ayrıldığı duyulurken bu artık TOKİ tarafından üretilecek her 100 konuttan en az 25 tanesinin dar gelirli aileler ve emekliler için ayrılacağı anlamını taşıyor.

Bu Sene En Az 25 Bin Konut Üretilecek 

2016 yılında TOKİ emekli başvuru kontenjanı olarak 17 bin kontenjan ayrılırken bu sene yapılan arttırma ile beraber bu sayının yıl sonuna kadar 25 bine yükselmesi bekleniyor. TOKİ emekli konutları için yapılan başvurular üretilen konut sayısını aşarsa bu durumda TOKİ kura sonucu ile hak sahiplerini belirleyecek. Sunulan emeklilere ev imkanı fırsatlarından yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka evin yapılacağı ilde en azından 1 yıl boyunca ikamet etmeleri, kendine eşine ve bakmakla yükümlü olduğu çocuklarına ait bir taşınmazının bulunmaması ve hane halkı aylık net gelir tutarının 3 bin 200 lira sınırının aşılmaması gerekiyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz