TOKİ Emeklileri Sadece 300 TL Taksitle Ev Sahibi Yapacak 

Emeklileri konut sahibi yapmak için her zaman son derece özel kampanyalara imza atan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) sosyal konut projeleri üretmeye tüm hızı ile devam ediyor. 2016 yılında tamamladığı sosyal konut projeleri ile dar konutlu ailelerin yanı sıra emeklileri de ev sahibi yapmış ve binlerce kişinin ev sahibi olma hayallerini gerçeğe dönüştürmüştü.

TOKİ 15 Bin Emekliyi Ev Sahibi Yapacak 

2017 yılı üretim takvimini açıklayan TOKİ toplamda 65 bin sosyal konut inşaatı yapmayı planlarken bu konutlardan 15 bin tanesini ise emeklilere ayıracak. Yani 2017 yılında şanslı olan 15 bin emekli çok uygun koşullarda ev sahibi olma fırsatını yakalayacak. Aylık ödemesi sadece 300 lira olacak olan konutlardan satın almak isteyen emeklilerin ve dar gelirlilerin yine kuraya katılmaları gerekecek. Ancak satışa açılan projelerde konut sayısından daha düşük talep gelmesi durumunda kura yapılmayacak. Pek çok kişinin şimdiden bu konutları takip etmesi ise böyle bir ihtimalin kesinlikle mümkün olmayacağını gösteriyor.

TOKİ Emekli Konut Projeleri İçin Aranılan Şartlar Nelerdir?

Emeklilere özel konut projesinden yararlanmak isteyen kişilerin Ziraat Bankası ya da Halk Bankası üzerinden satışa çıkan konutlar için başvuruda bulunarak peşinat yatırmaları gerekiyor. Bu işlem esnasında başvuruda bulunacak olan emeklilerin emekli kartını ya da emekli olduklarını gösteren belgeyi ibraz etmeleri gerekiyor. Yine aylık hane geliri ve ilk kez ev sahibi olma şartları da aranıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz