TOKİ Erdoğan’ın Uyarısı İle Harekete Geçti

Muhteşem doğal güzelliği ile dünyaca büyük bir üne sahip olan Ayder Yaylası son dönemde yapılan çarpık kentleşme haberleri ile sık sık gündeme geliyor. En son konuya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da müdahil olması ile beraber gözler yaylada yaşanan çarpık kentleşme sorununa ve bu sorunun nasıl çözüleceğine çevrildi. Sorunun çözümü için TOKİ devreye girdi ve hem halkın mağdur olmasını önleyecek hem de yaylanın tarihi dokusunun korunmasını sağlayacak bir çözüm geliştirmeye koyuldu.

Arama Konferansı İle Çalışmalar Başlayacak 

TOKİ çalışmalara düzenleyeceği özel bir konferans ile start verecek. 14 ve 15 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan konferansa meslek odaları, kamu ve özel sektör temsilcileri ile sivil toplum kuruluşları ve yöre halkı katılımda bulunacak. Konunun tüm muhataplarının katılımı ile gerçekleştirilecek Ayder Yaylasını eski güzel günlerine döndürecek ortak bir plan üzerinde uzlaşılmaya çalışılacak.

Hak Sahipleri Mağdur Edilmeyecek

Konu hakkında açıklamalarda bulunan TOKİ Başkanı Ergün Turan en önemli amaçlarının Ayder Yaylası’nı çarpık kentleşmeden kurtarmak olduğunu vurgularken bunun yanı sıra hak sahiplerinin de korunmasına özen gösterecekleri müjdesini verdi. Yayla rehabilitasyonu çalışması yapılacağını belirtern Turan bu anlamda projenin Türkiye’de de bir ilk olacağını belirtti. Ayder doğal güzelliği ile Türkiye’nin en önemli yaylalarından biri olarak kabul edilirken her yıl binlerce yerli ve yabancı turist te bu yaylayı ziyaret ederek bölgeye turizm geliri kazandırıy

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz